گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ایران به گسترش مراودات منطقه ای پستی مصمم است


  چاپ        ارسال به دوست

ایران به گسترش مراودات منطقه ای پستی مصمم است

حسین نعمتی» معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین جلسه شورای عالی مدیران اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه بر استفاده از فرصت این نشست برای گسترش تعاملات منطقه ای و مراودات پستی تاکید کرد.

این نشست دیروز پس از دوازدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه به ریاست ایران در شهر «دانانگ» ویتنام آغاز به کار کرد و تا هشتم تیرماه ادامه دارد.

اندیشه تشکیل یک مجمع تصمیم‏گیری در مورد توسعه و بهبود امور پستی در منطقه آسیا و اقیانوسیه نخستین بار توسط چهار کشور جمهوری خلق چین، کره‏جنوبی، فیلیپین و تایلند در مذاکراتی مطرح شد که سرانجام به امضای قرارداد همکاری پستی در تاریخ 23 ژوئن 1961 در شهر مانیل فیلیپین با حضور هیات های نمایندگی 6 کشور منجر شد و در اول آوریل 1962 قرارداد آن به اجرا درآمد.

کشور جمهوری اسلامی ایران در کنگره پنجم که در سال 1985 در کشور تایلند برگزار شد، به‌عنوان ناظر شرکت کرد و سرانجام در هفتمین کنگره به‌عنوان عضو پذیرفته و در کنگره مذکور که در سنگاپور برگزار شد، شرکت کرد.

سال گذشته دوازدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه در تهران و با حضور رئیسان و مدیران ادارات پست 32 کشورعضو برگزار و در همین دوره بود که ریاست شورای عالی مدیران به ایران واگذار شد.

اتحادیه پستی آسیا- اقیانوسیه بزرگترین اتحادیه منطقه‏ای در سطح این دو قاره است که 32 کشور در آن عضویت دارند و در مجموع شامل کنگره، شورای عالی مدیران و دفتر است.

مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ضمن یاداوری محدودیت زمانی موجود تا برگزاری کنگره فوق العاده که سال آینده در کشور اتیوپی برگزار می شود، خواستار مشارکت جدی کشورها در این مباحث شد.

شورای عالی مدیران(EC)، سالانه و با حضور کلیه اعضا و نمایندگان شورای راهبری و شورای عملیات پستی اتحادیه پستی جهانی و نمایندگان آژانس‏های تخصصی سازمان ملل در یکی از کشورهای عضوAPPU برای حصول اطمینان از تداوم کار اتحادیه در فواصل بین کنگره‌ها، تشکیل می‌شود. در واقع بین دو کنگره، سه نشست شورای عالی مدیران تشکیل می‌شود.

نعمتی اضافه کرد: این نشست تخصصی فرصت مغتنمی برای ایران است تا با استفاده از ظرفیت ریاست و همچنین تعاملات درون قاره ای و منطقه ای، نسبت به توسعه مراودات پستی اقدام کند.

این نشست هشت بند از موارد مندرج در دستورکار را مورد بحث و بررسی قرار داد که از مهمترین این موارد، گزارش پاسکال کلیواز، معاون دبیرکل اتحادیه پستی جهانی در خصوص کنگره فوق العادهUPU در سپتامبر( 10 شهریور تا هشتم مهر) سال جاری میلادی در اتیوپی (آدیس آبابا- Addis Ababa) بود.

وی در گزارش خود، ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط میزبان به منظور برگزاری این رویداد مهم و بلندپایه جهانی، سرفصل مهمترین موضوع های قابل طرح در این کنگره، از جمله اصلاح سیستم پرداخت حق عضویت به اتحادیه، طرح محصول یکپارچه و جایگزینی کالا و اسناد به جای پست نامه و امانت و رفرم اتحادیه را مطرح کرد.

معاون دبیرکل اتحادیه پستی جهانی همچنین ضمن اشاره به برگزاری کنفرانس بلندپایه 2روزه تحت عنوان کنفرانس وزیران در خلال کنگره یادشده، خواستار مشارکت تمامی کشورهای منطقه در تدوین پیشنهادات منطقه ای شد.


١٣:٢٦ - 1397/04/07    /    شماره : ٥٢٢٢٩٤    /    تعداد نمایش : ١٤٦خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران