گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > برگزاری مراسم روز ملی جمهوری اسلامی ایران در ویتنام


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم روز ملی جمهوری اسلامی ایران در ویتنام

مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی ایران در هانوی پایتخت ویتنام با حضور سفیران، نمایندگان سفارتخانه های مقیم و مقامات عالی رتبه از وزارتخانه های دولتی، بخش خصوصی و مراکز علمی و دانشگاهی ویتنام برگزار شد.
صالح ادیبی سفیر ایران در ویتنام در سخنانی دراین مراسم گفت: سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران را در حالی گرامی میداریم که نهال انقلاب اسلامی پس از گذشت چهار دهه، علیرغم تندبادهای شدید و ناملایمات پیدرپی، به درختی استوار و پربار تبدیل شده است.
وی افزود: کسب استقلال واقعی سیاسی و برقراری مردمسالاری، از مهمترین دستاوردهای نظام ج.ا.ایران است که در سایه آن شاخصهای قابل توجهی در رعایت و اجرای اصول مردم‌سالاری، اعطای حقوق سیاسی به شهروندان، رشد علمی در حوزه های مختلف پزشکی، نانوتکنولوژی، صنعت، رشد اقتصادی، تقویت بخش خصوصی و حمایت از سرمایه گذاری خارجی ثبت شده است. 
ادیبی گفت: ایران در حال حاضر و بر اساس شاخصهای جهانی اقتصاد، هجدهمین اقتصاد مؤثر جهانی است و در عرصه سیاست خارجی، علاوه بر ادامه سیاست تعامل گرایانه خود با نظام بین الملل، همچنان در جهت تعمیق روابط بین الملل و حل مسائل پیچیده بین المللی و منطقه ای به ویژه در منطقه پرتنش غرب آسیا با مشارکت جمعی در تلاش است . 
سفیر ایران درویتنام، 2017 را سال جهش مناسبات دو کشور بویژه در حوزه اقتصادی دانست و ابراز امیدواری نمود مسیر تعمیق روابط جامع دو کشور در سال 2018 حوزه های گسترده تری را در بر گیرد.
پس از سفر رسمی' چون تان سانگ رئیس جمهوری سابق جمهوری سوسیالیستی ویتنام در مارس 2016 (95)به تهران و سفر رسمی دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در اکتبر همان سال به هانوی، نوئن سوآن کوآنگ، وزیر کشاورزی ویتنام در جولای 2017 ( مرداد 96) به ایران سفر کرد و در جریان این سفر نهمین کمیسیون مشترک اقتصادی میان دو کشور برگزار شد.
همچنین در سفر رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در آوریل 2017( اردیبهشت 96) به شهرهای هانوی و هوش‌مین ، شورای مشترک بازرگانان ایران و ویتنام تاسیس شد. 
سفیرایران در ویتنام گفت: شورای مشترک بازرگانان دو کشور موفق شدند نخستین نشست کاری خود را در نوامبر 2017( آبان 96) در تهران برگزار کنند. تبادل بیش از15 هیات رسمی اقتصادی میان ایران و ویتنام در سال گذشته میلادی در حوزه‌های پتروشیمی، دارویی، کشاورزی و خشکبار و جهش 40/4 درصدی حجم مبادلات تجاری ایران و ویتنام در این سال نسبت به مدت مشابه 2016، گویای وجود ظرفیت‌های بالقوه همکاری میان دو کشور است.
وی افزود: علاوه براین سفر رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ویتنام در اکتبر 2017(مهر96) به ویتنام و دیدار با مقامات عالی‌رتبه پارلمانی و دولتی ،همکاری‌ها دوجانبه و پارلمانی را تقویت کرده است.
'وو هون نم' معاون منطقه ای وزارت امور خارجه جمهوری سوسیالیستی ویتنام میهمان ویژه این مراسم نیز در سخنرانی خود ضمن تمجید از دستاوردهای کشورمان در سال های گذشته، چشم انداز روابط ویتنام و ایران را مثبت ارزیابی کرد.
وی خاطرنشان کرد: در سال 2018، دولت ایران و مردم بر تمام مشکلات و چالش ها غلبه خواهند کرد و بدین ترتیب دستاوردهای برجسته دیگری را به دست خواهند آورد که ایران را به یک کشور توسعه یافته با نقش مهمی در منطقه و جهان تبدیل خواهد کرد.
این مقام وزارت امورخارجه ویتنام روابط 45 سال گذشته تهران - هانوی را در مسیر افزایش همکاری ها و مستحکم دانست و ابراز امیدواری کرد این روابط به طور روزافزون در مسیر تقویت پیش رود.
 


٠٧:١٠ - 1396/11/24    /    شماره : ٥٠٠١٦٦    /    تعداد نمایش : ٢١٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران